USPRAWNIENIA EWOLUCYJNE

Przy wdrażaniu usprawnień kieruję się trzema zasadami:

 

1. Usprawnienie musi zostać po tym jak ja odejdę. Musi zapisać się w DNA organizacji.

2. Wprowadzenie usprawnienia w danym obszarze ma nauczyć organizację jak wprowadzać usprawnienia w dowolnym procesie.

3. Unikanie długich skomplikowanych warsztatów! (tak długo jak to tylko możliwe...;  -) Stawiam na proste rozwiązania.

 

Promuję kulturę organizacyjną, która opiera się na wprowadzaniu zmian małymi krokami. 

Moje doświadczenie mówi, że zmiany wprowadzane ewolucyjnie są o wiele bardziej trwałe. Nie degradują się zaraz po tym jak odejdzie konsultant (niezależnie czy wewnętrzny, czy zewnętrzny). A im bardziej są one wprowadzane przez ludzi z wewnątrz firmy, tym bardziej ta kultura zaczyna się wpisywać w DNA firmy.

To co robię można nazwać consultingo-coachingiem (mimo, że za żadnym z tych słów nie przepadam). Służę swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach, w których wprowadzamy usprawnienia. Podpowiadam konkretne metody i sposoby ich wdrożenia. Ale moim głównym celem jest naprowadzenie ludzi i zespołów na wygenerowanie rozwiązań, które będą działać dla nich i które dla nich będą miały sens. Zgodnie ze starą zasadą, że chętniej wprowadza się i stosuje własne, a nie cudze pomysły.

Co to daje:

1. Mniejszy koszt - nie spędzam u klienta całych dni czy nawet tygodni. Koncentruję się na krótszych, ale regularnych sesjach. Poza tym wyznaję zasadę, że wiele usprawnień można wprowadzić bezinwestycyjnie - przy wykorzystaniu zasobów, które są dostępne w firmie.

2. Trwalsze i skuteczniejsze zmiany - zmiany wprowadzane małymi krokami, przez ludzi, na których będą miały one największy wpływ, mają większą szansę na sukces i 

3. Efekt kuli śnieżnej - równolegle do wprowadzania konkretnych usprawnień, skupiam się na opracowaniu metod do wdrażania kolejnych zmian w innych obszarach. A wyszkoleni przeze mnie ludzie będą ambasadorami tego podejścia w organizacji.

4. Złoto dla cierpliwych - zmiany ewolucyjne wymagają czasu. Czasami potrzeba tygodni a czasami miesięcy, żeby odczuć różnicę. Ale cierpliwość popłaca. I to bardzo!

Jeśli chcesz zobaczyć, jak to działa odezwij się do mnie. 

Email: pawel.birecki@live.com

Telefon: 691087878

LinkedIn: pawelbirecki